Hoşgeldiniz, ziyaretçi! [ Oturum aç

İl Genel Meclisi Üyeleri Silah Taşıma Ruhsatı


İl Genel Meclisi Üyeleri Silah Taşıma Ruhsatı

Kesinleşmiş yargı kararı üzerine görevine son verilenler hariç, en az bir dönem belediye başkanlığı veya il genel meclis üyeliği yapmış olanlara;Taşıma ruhsatı aşağıdaki evrakları tamamlayıp ikamet ettikleri ilçe Emniyet Müdürlüğü Ruhsat Büro Amirliklerine müracaat etmeleri  halinde Kaymakamlık Makamının  uygun görmesi   durumunda  silah taşıma ruhsatı  verilir.

Dilekçe- Dilekçede yönetmeliğin hangi maddesinden dolayı ruhsat almak isteğinizi açıkça bgerekmektedir. Dilekçe Kaymakamlık Makamına hitaben yazılacaktır.

Nüfus Cüzdanını Aslı

1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Devlet Hastanesinden Alınacak Sağlık Raporu-Tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu alarak silah bulundurmasında ve taşımasında herhangi bir sakınca olmadığının yazılması veya Heyet raporu alarak silah bulundurmasında ve taşımasında herhangi bir sakınca olmadığının yazılması gereklidir.

Silah İstek Formu-Nüfus cüzdanına göre bilgisayar veya daktilo ile doldurulacak.

​4 Adet Vesikalık Fotoğraf- Son 6 ay içerisinde çekilmiş

1 Adet Yarım Kapaklı Dosya Parmak İzi Formu-Silah ruhsat müracaatlarında şahıslarım parmak izleri alınmakta olup, daha önce parmak izi verenlerden parmak izi ünitelerinde hızlı kimlik kontrol formu verilmektedir. Bu belgeyi müracaat aşamasında ibraz edebilirsiniz .

Not: Adli Sicil Belgesi, Nüfus Kayıt Örneği ve Adres kayıt Bilgileri müracaat ettiğiniz birim tarafından çıkartılıp silah işlem dosyanızda konulacaktır.(Adli sicil belgeleri müracaat edilen birim tarafından çıkartılmaktadır. Ancak: İsim, Soyadı, Yaş tahsisi varsa buna göre ayrı ayrı adli sicil belgesi istenmektedir. Adli Sicil belgesinin konusu silah ruhsatı olacaktır.)

Yaptığı İşle İlgili belge:

En az bir dönem belediye başkanlığı veya il genel meclis üyeliği yapmış olanlar:

a-Valilik veya kaymakamlıktan alınacak görev belgesi, b-İl/ilçe seçim kurulu yazısı